P a y L a ş T ı k Ç a
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

P a y L a ş T ı k Ç a

Her türlü paylaşım burda

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar

3 posters
YazarMesaj
C@MB@Z-44
***ORGENERAL***
***ORGENERAL***
C@MB@Z-44

Okul/İşyeri : MENSUCAT SANTRAL ANADOLU LİSESİ

Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar Empty
MesajKonu: Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar   Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar Icon_minitimeSalı Ocak 08, 2008 6:42 pm

ABD ile ilişkilerde geçmiş senelerde bazı çalkantılar yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, bu dönemin sona erdiğini ve yeni bir dönemin başladığını söyledi.

Gül, “ABD bizim herhangi değil, en önemli müttefikimizdir” dedi.

Türkiye ve ABD’nin Irak politikalarının örtüştüğünü de vurgulayan Gül, Washington’ın PKK’ya karşı mücadeye odaklandığını söyledi.

Gül, uçakta Irak’a da bir çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanı, terör örgütü PKK’yı topraklarından çıkartması durumunda Türkiye’nin Irak’a yapacağı yardımların 10 kat hatta daha da fazla artacağını söyledi.

KÜRT YÖNETİMİ AÇIKLAMADAN MEMNUN
Abdullah Gül’ün, uçakta verdiği mesajlar, Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminde olumlu karşılık buldu. Kürt hükümetinin dış ilişkilerden sorumlu bakanı Felah Mustafa, NTV’ye yaptığı açıklamada, PKK ile mücadelede ellerinden geleni yaptıklarını savundu.

Felah Mustafa, “Aslında biz bölgesel Kürt yönetimi olarak bu konuda elimizden geleni yapıyoruz ve elimizden geleni yapmaya da devam edeceğiz. Bu sorunun bir parçası olmadığımızı, aynı zamanda diyalog ve karşılıklı uzlaşıya hazır olduğumuzu Türkiye’ye göstermeyi de başardık. Sorunun çözümü için bize düşen görevi yapıyoruz. Türkiye ile ilişkilerimize her zaman değer verdik. Türkiye her zaman bizim için önemli bir komşu ülke olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Kürt yönetiminin başbakanı Mesud Barzani de bu sorunu çözebilmek için Türkiye’yle birlikte çalışabileceğimizi defalarca yineledi. Zaten ilişkilerimizin iyileşmesinin en iyi tarafı da bunun gelecekteki ekonomik, sosyal ve kültürel bağlarımızı güçlendirecek olmasıdır. Bu tip açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz. Biz, ABD ile dostuz. Türkiye de ABD’nin yakın müttefiki ve aynı zamanda bir NATO üyesi. Bu dostluğu ve ilişkileri kullanıp ABD-Irak-Türkiye ve bölgesel Kürt yönetimi arasında gerçek bir diyalog oluşturarak sorunun çözümünü bulmak istiyoruz. Zira sorunun çözülmesi herkesin yararına olacaktır” dedi.
AhmeT
***ORGENERAL***
***ORGENERAL***
AhmeT

MesajKonu: Geri: Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar   Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar Icon_minitimeSalı Ocak 08, 2008 6:53 pm

PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi! demiş ki:
-

???:S:S anlam veremedim Forum kurallarını gözden geçirmelisin belki de yanlışlık la yapmıssındır msjnı düzenle aksi taktirde silinecektir.
AhmeT
***ORGENERAL***
***ORGENERAL***
AhmeT

MesajKonu: Geri: Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar   Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar Icon_minitimeSalı Ocak 08, 2008 6:59 pm

MSJ Silinmiştir.
PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi!
**Korgeneral**
**Korgeneral**
PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi!

Okul/İşyeri : MeSaL 9/C
hobiler : sago-kolo-hayko dinlemekden hoşlanırım!!!

MesajKonu: basın açıklaması   Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar Icon_minitimeSalı Ocak 08, 2008 7:01 pm

arkadaşlar - çizgiler yanlışlıkla yaptıgım hatalardır kusura bakmayınız . Sad
C@MB@Z-44
***ORGENERAL***
***ORGENERAL***
C@MB@Z-44

Okul/İşyeri : MENSUCAT SANTRAL ANADOLU LİSESİ

MesajKonu: Geri: Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar   Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar Icon_minitimeC.tesi Şub. 02, 2008 3:13 pm

KOMŞULARIMIZLA İLİŞKİLERİMİZİN NE DURUMDA OLDUĞUNU VE NASIL BİR YÖNELİM SERDİLENDİĞİNİ ANLATAN BU HABERİN NERESİNDE SORUN BULDUĞUNUZU SÖYLEYİN GEREKİRSE ÇEŞİTLİ KAYNAKLARA BAŞVURUZ ÖNEMLİ OLAN DOĞRU BİLGİ VERMEKTİR

Gül: Irak PKKyı kovsun, yardım 10 kat artar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-