P a y L a ş T ı k Ç a
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

P a y L a ş T ı k Ç a

Her türlü paylaşım burda

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ümit Karan Galatasaray TV'ye Konuştu

YazarMesaj
PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi!
**Korgeneral**
**Korgeneral**
PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi!

Okul/İşyeri : MeSaL 9/C
hobiler : sago-kolo-hayko dinlemekden hoşlanırım!!!

Ümit Karan Galatasaray TV'ye Konuştu Empty
MesajKonu: Ümit Karan Galatasaray TV'ye Konuştu   Ümit Karan Galatasaray TV'ye Konuştu Icon_minitimeC.tesi Ocak 12, 2008 12:19 pm

Galatasaray Futbol Takımı'nın başarılı futbolcusu Ümit Karan Galatasaray TV'ye konuştu. Ümit Karan, ailesinden, performansına, transfer dedikodularından, Galatasaray'da ki hedef ve beklentilerine kadar tüm merak edilen soruları yanıtladı. Avrupa Şampiyonası'nda forma giymek istediğini belirten Ümit Karan, Avrupa kulüplerinden teklifler aldığını Türkiye'de ise Galatasaray dışında hiçbir kulüpte forma giymek istemediğini belirtti..

İlk olarak gazetelerde ailenle ilgili yer alan spekülasyonlar hakkında neler söyleyeceksin?
Tabii böyle spekülasyonlar çok var ve ayıplıyorum. Çünkü bu benim özel hayatım. Bunu yazanı da kınıyorum zaten. Ben ailemi çok seviyorum, eşimi çok seviyorum, çocuklarımı çok seviyorum ve çok mutluyum evli olmaktan. Kim böyle bir şeyi, neden yazıyor. Ben bilmiyorum tabii ki, gidip bu kişiye sormak lazım. Niye böyle yalan haber ortalığa salıyor. Tabi ki bu haberlerin hiçbir aslı yoktur.

Bu sene Galatasaray ile ilgili bu konular çok gündeme geldi bunu neye bağlıyorsun?
Dışardan bizim huzurumuzu kaçırmak isteyen çok insan oluyor. Takımın huzurunu kaçırmaya çalışanlar oluyor. Baktılar takım içinde huzur kaçıramıyorlar, takım dışındaki özel hayatla insanların huzurunu kaçırıyorlar. Bir tek bizde değil ki. Bakıldığı zaman bir çok futbolcunun özel hayatına karışılıyor. Çok yanlış şeyler anlatılıyor. Ama biz herkese cevap vermeye kalkarsak bitmez. Bunun sonu gelmez. Dolayısı ile biz çoğu zaman dikkate almıyoruz. Gerektiği yerde zaten kulüp ile birlikte yalanlama gönderiyoruz.

Takımın golcülerinden biri olarak ilk yarıyı nasıl değerlendiriyorsun?
Aslında bakıldığında çok iyi bir giriş yaptık. Son haftalar belki takım olarak düşüş yaşadık. Önemli olan ikinci yarıya iyi başlamak. İlk yarıda yaptığımız hataları; aslında hata yapmamızda doğal çünkü genç bir takımız. Genç bir ekibiz. Daha akıllı, daha dikkatli olmamız lazım. Seyircimizden daha fazla anlayış bekliyoruz, onlar bizi her zaman destekliyorlar gerçi, ama dediğim gibi, mutlaka hatalarımız olmuştur, özellikle son dönemde biraz düşüşe geçtik ama devre arasından sonra inşallah eski formumuza döneriz.

Bireysel performansını nasıl değerlendiriyorsun? Kritik goller attın ilk yarıda…
Son dönem çok fazla oynama fırsatı bulamadım. Ondan önce 6 gol atmıştım hepside çok önemli gollerdi. Tabi dediğim gibi ilk dönem iyi bir performans sergiledim sonra formum düştü ve kadroya girmekte zorlandım veya oynatılmadım. Ona hoca yorum getirmek zorunda ama 6 gol çok iyi değil. Yani ben onun daha üstüne çıkabilirdim diye düşünüyorum. Ama daha fazla fırsat verilseydi belki daha iyi olacaktı.

Peki adın sezon başı adın Fenerbahçe ile anıldı son dönemde Beşiktaş ile anıldı. Büyük kulüplerin böyle sana rağbet göstermesi, seni memnun ediyor mu?
Mutlaka teklif futbolcu için gurur vericidir. Özellikle büyük takımların teklif etmesi çok önemli. Ama çok fazla konuşan bir insan değilim. Ben çok sessiz kendi halimde bir insan olduğum için her şeye cevap vermek istemiyorum. Şimdi sezon başında bir takım teklifler geldi. Kabul etmedik teklifleri geri çevirdik. Bu devre arası bir teklif geldi. Ben yönetimle kendim görüştüğüm zaman dedim ki, Türkiye içinde Galatasaray'dan başka hiç kimsenin formasını giymek istemiyorum. Ben bunu net belirttim yönetime. Yönetimde tamam, teşekkür ederiz, dedi. Buna göre değerlendirme yapacağız. Ama dedim ki yurt dışından bir gün bana teklif gelirse yardımcı olur musunuz? Oluruz, dediler. Bizim konuşmamız budur. Bunu sezon başında da söyledik devre arası yine aynı şeyi konuştuk. Yani dediğim gibi Türkiye'den ayrılmasam futbolu tabii ki Galatasaray'da bırakmak isterim.

Yurt dışına gidersen hangi ülkeyi tercih edersin hangi ligde oynamak istersin?
Bazı teklifler var mutlaka. Şu an için çok net söyleyeceğim bir teklif yok. İngiltere ligi olabilir, Fransa, Almanya gibi çok çekici ligler var. Ama şuan Galatasaray'ın başarısı için top koşturuyorum ve burada kaldığım takdirde Galatasaray'ın şampiyon olması için elimden gelen performansı göstermek zorundayım.

Takıma yeni katılan gençlerle aran nasıl, ağbilik yapıyor musun?
Aslında bunu onlara sorman lazım. Kendimi anlatamam. Arkadaşlık için … Dediğim gibi hepsi çok saygılı insanlar, çok terbiyeli çocuklarımız. İyi aile eğitimleri almışlar belli ki, o yüzden genelde bir problem yaşamıyoruz. Zaman zaman tabi kızdığımız dönemler oluyor. Mutlaka arada bir kulaklarını çekmek zorundayız. Ama hani öyle şunu çok kötü yaptın bunu böyle yapma falan diye bir şikayetimiz yok.

Galatasaray UEFA Kupası'nda Bayer Leverkusen ile eşleşti. Sende Almanya'yı tanıyan birisin. Ondan sonra turu geçersek muhtemel rakip Hamburg. Bu kurayı nasıl değerlendiriyorsun?
Alman futbolu bize yatkın, çünkü bizde orada yetişmiş bir çok futbolcu var. Dolayısı ile onların futbol anlayışına karşılık verebileceğimizi düşünüyorum. Leverkusen, sezona çok iyi başlamamasına rağmen son 10 haftada çok iyi bir çıkış yakaladı. Ve inanılmaz bir takım oyunu oynuyorlar. Çok dikkat etmek zorundayız. Oradaki maç çok zor olacak. Önemli olan Ali Sami Yen'deki maçı taraftarımızla beraber, almamız lazım. Bence turu Ali Sami Yen getirir.

Euro 2008 için neler söyleyeceksin? Zaman zaman gösterdiğin performansla milli takım forması giydin. Senin Euro 2008 hedefin var mı?
Herkes Euro 2008'de forma giymek ister. Bende o oyunculardan bir tanesiyim. Geniş kadroya bakıldığı zaman benim ismimde var. Dolayısı ile ikinci yarıda iyi bir performans göstererek ben de Euro 2008'e gitmek istiyorum.

Fortis Türkiye Kupası'nda Bursaspor ile karşılaşacaksınız. İlk yarıda zorlu maçı senin golünle kazanmıştı Galatasaray. Bursaspor maçıyla ilgili neler düşünüyorsun?
Eleme maçı değil, grup karşılaşması olduğu için şu maçta şunu yapalım diye bir şey söz konusu değil. Tabi ki kazanmak için oynayacağız. Her zaman kazanmak için oynamamız gerekiyor. Biz Galatasarayız çünkü.

Peki Lincoln ile ilgili neler düşünüyorsun. Gördüğümüz kadarıyla senin en iyi anlaştığın futbolculardan bir tanesi. Lincoln'ün de anlaştığı en iyi futbolculardan birisin. Nasıl bir oyuncu. Sakatlığından dolayı pek oynayamadı. Oynadığı zaman neler yapar sence?
Hakikaten onun bir sakatlığı vardı. Tabii insanlar yine farklı spekülasyonlar yaptı. Çocuğun kafasını şişirdiler biraz. Şunu söyleyeyim, hakikaten oynamak istiyor. Hatta sakat bile oynatmaya çalıştık. O da, ona razı bile geldi. Ama daha sonra yine nüksetti sakatlığı. Bizim takıma çok büyük kaktı sağlayabileceğini düşünüyorum. Sadece onu biraz daha rahat bırakmamız gerekiyor. Çünkü biraz duygusal bir arkadaşımız. Çok seviyorum kendisini. Çok konuşuyoruz. Sürekli bir şeyler anlatıyor. Ama dediğim gibi, ikinci yarı çok katkı sağlayacak.

Hücum oyuncuları olarak ilişkileriniz nasıl. Yine bu konuda spekülasyonlar yapıldı. Ama burada çok sıcak samimi görüyoruz. Takım arkadaşları olarak rekabetten dolayı bir sorun oluyor mu?
Nasıl bir sorun olabilir ki. Biz bir takımız onun gol atması, benim gol atmam önemli değil. Takımın galibiyeti çok önemli. Belki çok klasik bir laf oldu ama durum bu. Dışardan duyumlara göre hareket ediyorlar. Sadece ortalığı karıştırmak için, hem farklı spekülasyonlar yaratmak, hem de reyting artırmak için yapıyorlar.

Saha dışında Ümit Karan neler yapar? Hobileri nelerdir, neler yapıyorsun saha dışında?
Çok fazla futbolu eve taşımayı sevmiyorum. Televizyon seyretmeyi çok sevmiyorum. Sevdiğim şey sinemadır. Yemek yemeyi seviyorum. Öncelikle ailemi ve eşimi çok seviyorum. Çocuğumu çok seviyorum. Onunla vakit geçirmeyi seviyorum. Zaten gerisine de vakit kalmıyor.

Otomobillere özel bir merakın olduğunu biliyoruz…
Tabi ki o başka bir konu. Araba manyağı bir adamım. Araba hastasıyım ama dediğim gibi o dükkan şimdi reklama giriyor.

İlk yarı boyunca unutamadığın gol, unutamadığın an neydi?
Kasımpaşa diyeceğim. Başka bir de İstanbul Büyükşehir Belediye maçı vardı. Var öyle klasik gollerim.

Son dakika da Galatasaray'ın attığı golleri neye bağlıyorsun?
İstek arzu, hakikaten istek arzu, çünkü buradaki tecrübeli oyuncular takımı ateşlemeye çalışıyorlar. Ve biliyorlar ki, futbol 90 dakika, bazen 93-95 dakika olduğunu, bazı erken pes eden arkadaşlarımız varken maçı ateşleyip son dakika golleri bulmamıza sebep olabiliyorlar.

Ümit Karan Galatasaray TV'ye Konuştu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-