P a y L a ş T ı k Ç a
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

P a y L a ş T ı k Ç a

Her türlü paylaşım burda

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

GALATASARAY İLKÖĞRETİM OKULU

YazarMesaj
PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi!
**Korgeneral**
**Korgeneral**
PeSiMiSt TeEnAgEr FaTi!

Okul/İşyeri : MeSaL 9/C
hobiler : sago-kolo-hayko dinlemekden hoşlanırım!!!

GALATASARAY İLKÖĞRETİM OKULU Empty
MesajKonu: GALATASARAY İLKÖĞRETİM OKULU   GALATASARAY İLKÖĞRETİM OKULU Icon_minitimeSalı Ocak 08, 2008 12:05 am

14 Nisan 1992' de Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand ile 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal arasında, Uluslararası ikili anlaşmalar esasına göre imzalanan bir protokolle, ilkokul, lise, üniversite ve lisansüstü eğitimini de kapsayan Galatasaray Eğitim ve Öğretim Kurumu (GEÖK) hayata geçirildi.

Söz konusu anlaşmanın iki ulusun Bakanlar Kurulu Kararı ile kesinlik kazanması ile birlikte, tarihi Galatasaray Lisesi, Galatasaray Eğitim ve Öğretim Kurumu'na bağlandığı gibi 1993-1994 ders yılından itibaren Galatasaray İlkokulu ve Galatasaray Eğitim ve Öğretim Kurumu fiilen faaliyete geçmiş oldu.

Galatasaray İlkokulu, faaliyetlerini 2 yıl boyunca Ortaköy' de, önceki adı ile Galatasaray Eğitim ve Öğretim Kurumu, şimdiki adı ile Galatasaray Üniversitesi bünyesinde sürdü. Ancak, bir taraftan Üniversitenin diğer taraftan Galatasaray İlkokulu'nun büyümesi, gelişmesi ve sınıf sayısının artması sebebiyle ilkokulun bu bünyeden çıkarılma ihtiyacı belirince , 1995 yılı yaz aylarında, Suna ve İnan Kıraç, Şişli’de bir bina satın alarak, Galatasaray ilkokulu' nun kullanımına sundular.

Milli Eğitim Bakanlığı' nın 8 yıllık
Kesintisiz Eğitim Kanunu ile Galatasaray İlköğretim Okulu adını alan okulumuz, 1995-1996 ders yılından itibaren eğitim ve öğretim faaliyetlerine Şişli’de devam etmektedir. Eşit Temsilli Türk-Fransız Komitesi’nce benimsenen kontenjanlara göre İlkokul birinci sınıfa her yıl noter huzurunda yapılan kura ile belirlenen
50 öğrenci alınır

Ulaşım Bilgileri:
Galatasaray İlköğretim Okulu
Meşrutiyet Mahallesi Kevser Sok.
Şişli/ İstanbul

Tel: 0 212 291 45 45/ 291 45 46
Fax: 0 212 233 08 39

Müdür: Gülnur Görgün

GALATASARAY İLKÖĞRETİM OKULU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-